top of page
לעזאזל111_edited.jpg

לעזאזל
רומן מתח קצבי.
ענבר בת ה-35 מאבדת את בעלה אורן ונשארת לבדה עם שני ילדיהם הקטנים ביישוב קטן בנגב, סמוך לבאר שבע. כשהיא מנסה לאסוף את השברים, לעמוד על רגליה ולבנות מחדש שגרת חיים, היא מגלה שהמלחמה רק החלה.
"לעזאזל" מביא את סיפור תופעת הפרוטקשן והפשיעה בנגב ומבקש לגעת בקצוות החשופים של החברה הישראלית.

הדמיה מלאך 2 קטן.jpg

מלאך

הוא טעה. הוא נפל. ועכשיו המלאך מיכאל צריך להתרומם מזוהמת סמטאות תל אביב ולחזור למקומו הראוי, תחת כיסא הכבוד.

הוא אפילו לא יודע איך. כלוא בתוך גוף בשר ודם, הוא נאלץ לקבץ נדבות ולשרוד כהומלס ברחוב, כשמסביבו סמים, אלכוהול וטינופת אנושית.

״מלאך״ חושף דרמה פסיכולוגית חברתית מפתיעה ונוקבת שדבר לא חומק משיניה, החל מיחס החברה למוחלשים ולשקופים ועד לאופן שבו אנו תופסים את המציאות סביבנו

רוחות טובות111_edited.jpg

רוחות טובות

רומן ראליסטי-מיסטי למבוגרים ונוער.

נגה, נערה דיכאונית בת שש-עשרה, מוצאת את עצמה לאחר מותה בבניין נטוש בין זיכרון יעקב לבנימינה בחברתן של חמש רוחות רפאים נוספות.
מהר מאוד היא מגלה כי הישארותה בעולם הזה אינה גזירת גורל אלא תוצאה של הבחירות שלה. בחיפושה אחר דרך לשנות את מצבה, היא עוזרת גם לשאר דיירי הבית להבין מהו הדבר שתוקע אותם בעולם אליו הם כבר לא שייכים, ומה עליהם לעשות כדי להשתחרר ממנו.

מסרגות כריכה.jpg

מסרגות הפלא של סבתא

ספר ילדים על סבתא, שתי מסרגות ואיש אחד שחיפש חבר. ספר על חום אנושי, חברות והקשבה.

כריכת ספר.jpg

איזה יום

ספר ילדים על ימים טובים, ימים פחות טובים

ועל הכוח של מילה אחת לשנות הרגשה, להציל ימים גרועים לעשות את ההבדל בין יום גרוע ליום... קצת פחות גרוע.

Anchor 1

קצת עלי

2017-A3-small.jpg

אני עינת. נולדתי וגדלתי בגולן ואחרי שנות נדודים של שירות ולימודים חזרתי לשם עם משפחתי ואני מתגוררת בקצרין.

את ספר הילדים הראשון שלי, "מסרגות הפלא של סבתא", כתבתי כמעט בטעות בתקופת לימודי העיצוב שלי. הספר יצא כפרוייקט גמר בלימודי איור ולאחר שלוש שנים יצא לראשונה בהוצאת הקיבוץ המאוחד ומאוחר יותר שוב בהוצאה עצמית. בשנת 2010 הוא נבחר לספריית פיג'מה והגיע לביתם של 46,000 ילדים.

ספר הילדים השני, "איזה יום", יצא לאור בהוצאה עצמית בשנת 2016 עם איורים נהדרים של המאייר שמעון אנגל וזכה לביקורות משבחות.

ספר המבוגרים הראשון, "רוחות טובות", יצא ב-2018 גם הוא בהוצאה עצמית, לאחר ארבע שנים של התבשלות וחצי שנה של כתיבה אינטנסיבית. בשנת 2021 הצטרף למשפחת הספרים שלי רומן המתח למבוגרים "לעזאזל".

מעבר לכתיבה, אני מעצבת גרפית ומאיירת, מלמדת עיצוב ומנהלת סטודיו קטן בשם "סטודיו געש".

בנוסף אני מתפעלת את הבלוג "צרות של מעצבים" ומעבירה הרצאות על עיצוב, על כתיבה ועל מה שבניהם.

תחום נוסף שקרוב ללבי הוא חקר והוראת השואה. מזה 15 שנה אני עוקבת אחר תופעת הכחשת השואה בארץ ובעולם ומעבירה הרצאות בנושא לקבוצות של נוער ומבוגרים בכל הארץ.

Anchor 2

ההרצאות שלי

DSC_5136 copy.jpg

אני אוהבת לדבר ויש לי הרבה מה להגיד. אולי בגלל זה אני מרצה כבר 15 שנה כל נושאים שונים

איך לגשת לספרי ילדים

כשהבנתי שלשרבוטים שלי יש פוטנציאל להפוך לספר ילדים, החלטתי ללמוד את הנושא לעומק. הרצון לחקור את התחום הצטרף לאהבה הישנה שלי לספרי פיקצ'ר בוקס. השאלה שהניע אותי הייתה מהו ספר ילדים טוב? האם ישנה נוסחה או מתכון לספר ילדים שיתחבב על קוראיו, שישאיר עליהם את חותמו?

השאלה הזו הביאה אותי להרבה מחקרים ומאמרים אך בעיקר להתבוננות על ספרי ילדים אהובים יותר ופחות. את מסקנותיי מהלימוד וההתבוננות האלו (שממשיכים עד היום) אני חולקת עם כותבים, גננות והורים שמעוניינים להבין טוב יותר את הדינמיקה של ספרי הילדים.

מפגשי סופר לילדים

איך ספר נולד? מהם השלבים שספר עובר מרגע שנובט רעיון ועד שהספר עומד על המדף? מה זאת עריכה ומה זאת הגהה ואיך נראה בית דפוס?

על כל השאלות האלו אני עונה במפגשי הסופר שאני עורכת עם ילדים. אל המפגשים האלו אני מגיעה עם קלסר הסקיצות שלי, עם גיליונות מהדפוס ועם לוח גרפי של מאיירים.

המפגשים מתאימים לילדים בגילאי בית ספר יסודי.

לכל הרוחות - על רוחות רפאים בספרות

לרוחות רפאים יש ייצוג נרחב בספרות הכללית והן זוכות להתייחסות בתרבויות שונות. הפרשנויות הן רבות ומגוונות אך ישנם גם מוטיבים חוזרים ועקביים.

מהן רוחות רפאים? מה המקור שלהן? כיצד מתייחסים אליהן בספרות ולמה, לכל הרוחות, בחרתי לכתוב עליהן ספר שלם?
ההרצאה מתאימה לנוער ולמבוגרים.

מה הסיפור שלך? - על כתיבת רשת

מה זאת כתיבת רשת? מה מאפיין אותה? מה ההבדלים בין כתיבה באון-ליין לכתיבה באוף-ליין? מה הקוראים שלנו ברשת מחפשים? ואיך אפשר למקסם את יכולות הכתיבה שלנו במרחב הוירטואלי.

ההרצאה מתאימה לכל מי שרוצה להבין יותר את עולם הכתיבה ברשת האינטרנט.

על הכחשה והשכחה

זה לא קשור לספרים שלי אבל זה נושא קרוב ללבי וחשוב לי לדבר עליו.

הכחשת השואה היא תופעה רווחת ורבת היביטים יותר מכי שאנו משערים. 

התפישה הרווחת היא שהשואה פשוט איננה ניתנת להכחשה אולם, עד כמה שזה נשמע מקומם ומפתיע, בדיקה מקרוב מגלה שלא רק שניתן להכחיש את השואה, אלא שהרבה יותר קל להכחיש אותה מאשר להוכיח את התרחשותה.

עיון בתופעת הכשת השואה, חושף שאלות הנוגעות לאופן בו אנו מתייחסים למידע, לחוסר הסינון שאנו מפעילים מול מקורות "ברי סמכא" ולהיעדר ביקורת שיפוטית מול מידע שזורם אלינו כל הזמן. התמודדות עם הכחשת שואה היא קודם כל התמודדות עם עידן של הצפת מידע.
ההרצאה מתאימה לנוער ולמבוגרים ומומלצת במיוחד לעוסקים בתחומי חינוך והובלה.

מוזמנים לבדוק מתי ההרצאה הבאה שלי >>>

Anchor 3

כתבו עלי

a14_03_202117_11_50-750x375.jpg

כל הסיפור: כשהמלחמה בפרוטקשן יורדת לדפוס

אלישיב רייכנר | מוסף דיוקן של מקור ראשון.

את הפרוטקשן הכירה עינת שמשוני מפי השמועה כשהתגוררה בדרום, ואחרי שעברה לפריפריה הצפונית גם פגשה את התופעה מקרוב: ציוד חקלאי של שכניה הושחת, שדות הוצתו, שמשות נופצו. ספרה החדש "לעזאזל" מתאר אישה אחת שיוצאת לבדה לקרב נגד מה שהפך לנורמה, ומוכנה לאמץ אפילו את שיטות היריב, כולל תליית עיזים מתות בחוצות הכפרים. "אני לא מצפה שאזרחים ייקחו את החוק לידיים", אומרת שמשוני, "אבל יש פה התנגשות בין שתי תרבויות, ואי אפשר להתעלם ממנה"....

009.JPG

"לעזאזל": ישראלי, קצבי ואקטואלי

יעל רון יעקובי | מוסף תרבות של ישראל היום.

 

בתוך בליל הספרים ה"קשים לקריאה", שרואים אור בהוצאה עצמית ולא בהכרח עוברים תחת ידם של

עורכי וירטואוזים, הספר "לעזאזל" (הוצאת געש פרים) של הסופרת עינת א. שמשוני זורח במלוא הדרו.

...זהו ספרה הרביעי של הסופרת עינת א. שמשוני. גם ספריה הקודמים נחלו הצלחה

006 small.jpg

A mysterious house – and a splendid story!

Grady Harp | Reviewed in the United States on June 29, 2020

The scope of Einat’s imagination appears endless as she opens her novel with a fascinating character contemplation of suicide by hanging, and instead of painting a darkly ominous scene she elects to share thoughts about death and life and the interstices between...

לעזאזל 1.jpg

מתוך קבוצת הפייסבור "המלצות אמיתיות על סספרים"

עינת שמשוני מצליחה לרקוח כאן רומן פרוזה-מתח מופלא. זה לא ספר מתח רגיל שמלווה את הבלש בחקירת רצח. אמנם יש בעלילה שוטר, אבל הגיבורה הראשית היא ענבר, שהיא בסך הכל אישה רגילה לחלוטין, וההתמודדות שלה היא לא מול חקירת המוות של בעלה אלא בעיה אחרת לחלוטין. וכל זה בשילוב התיאורים המרגשים ולפעמים ציניים של ההתמודדות של ענבר עם האבל, הילדים, הקושי והתגובות של השכנים....

138031067_2842570662690581_6444885073830

The Heroine’s Journey of Einat Shimshoni

Posted by PETERDEKUSTER on JANUARY 10, 2021

כריכת ספר 1 קטן.jpg

מתוך סקירות הספרים של שרה רחמיאל

איזה ספר קריפי. וכמה שהוא כזה, הוא גם מושך ומסקרן, הקורא נשאב לעלילה המוזרה והמפחידה, הדמויות שבו מציבות לעיתים מראה מול פניו, הטקסטים שנונים, עצובים, מעוררים מחשבה.
העלילה נוגעת בקו שעובר בין החיים למתים, העולם הזה, העולם הבא, גורלות שנקבעים מראש מול החלטות גורליות, פחד ורצון להשביע רצונות של אחרים מול האמת הפנימית שלך....

כריכת ספר 1 קטן.jpg

מתוך בלוג הספרות של שניר פלג

ספר מרתק ושונה של עינת שמשוני שזהו ספרה הראשון למבוגרים, עינת היא כותבת נהדרת לילדים והפוסטים שלה ברשתות החברתיות שנונים ומעניינים והיא לא אכזבה גם הפעם כי כשאדם יודע לכתוב זה בא לידי ביטוי בכל תחום.
זהו ספר מיסטי מאוד, שעוסק בחיפוש אחר הקיום ואחר המהות שלנו והדרך שלנו, העיסוק ברוחות לסופרת דתיה זה משהו לא שגרתי כי היהדות לא עסקת ברוחות...

כריכת ספר.jpg

מתוך "הפנקס" - כתב עת מקוון לתרבות וספרות ילדים

זהו ספרה השני של שמשוני, שרואה אור שבע שנים לאחר "מסרגות הפלא של סבתא", שאותו גם איירה. בדומה לספר הראשון, היפה, גם ב"איזה יום" בולטת הנימה העוטפת והעדינה של המספרת, המגוללת את הסיפור באהדה לדמויות – חמלה נעימה כלפי מר בוים, שעובר עליו "יום נורא", ושמחה עם הילד יויו...

כריכת ספר.jpg

מתוך המדור של מאירה גולדברג-ברנע, אתר mako

​אם אתם מכירים  אנשים שנוהגים להתהלך עם פרצוף ממורמר ומדוכא, לדעתי הספר יוכל לגרום להם לחייך למרות שהם מבוגרים.

מסרגות כריכה.jpg

מתוך ביקורת של יותם שווימר, אתר nrg

תרומה נוספת לערכו האינדיבידואלי של הספר, הינה המוזיקליות שבו. חריזתה של א. שמשוני מניבה מצלול נעים המדמה את האווירה הרווחת בסיפור. הטקסט מתנגן ויוצר תחושה קלילה ונעימה. הבעיה והפתרון מוצגים כשווים מבחינת ייצוגם בבית, ובכך מוצג המקרה כאפיזודה משעשעת....

מסרגות כריכה.jpg

מתוך אתר "סימניה"

קסמו של הספר טמון בטקסטים הפשוטים, המתחרזים והכל כך לא מתחכמים שבו, כמו גם באיורים הנפלאים המלווים את הטקסט. ובעצם- מדובר בשילוב של השניים, שניהם מפרי עטה ומכחולה של שמשוני.....

Anchor 4

רוצים להגיד לי משהו?

אני רוצה לשמוע!

 

נייד. 053-4405002

studyogaash@gmail.com

bottom of page