לעזאזל

לרכישה > |

עותק מודפס: 85 ש"ח

ספר דיגיטלי: 35 ש"ח

רומן מתח קצבי.

ברגע אחד, תאונת דרכים בלתי מפוענחת, קוטעת את האידיליה המשפחתית של ענבר בת ה-35. היא מאבדת את בעלה אורן ונשארת לבדה עם שני ילדיהם הקטנים ביישוב קטן בנגב, סמוך לבאר שבע. כשהיא מנסה לאסוף את השברים, לעמוד על רגליה ולבנות מחדש שגרת חיים, היא מגלה שהמלחמה רק החלה.

"לעזאזל" מביא את סיפור תופעת הפרוטקשן והפשיעה בנגב ומבקש לגעת בקצוות החשופים של החברה הישראלית.

עוד על הספר > |

רוחות טובות

לרכישה > |

עותק מודפס: 85 ש"ח

ספר דיגיטלי: 35 ש"ח

רומן ראליסטי-מיסטי למבוגרים ונוער.

נגה, נערה דיכאונית בת שש-עשרה, מוצאת את עצמה לאחר מותה בבניין נטוש בין זיכרון יעקב לבנימינה בחברתן של חמש רוחות רפאים נוספות.
מהר מאוד היא מגלה כי הישארותה בעולם הזה אינה גזירת גורל אלא תוצאה של הבחירות שלה. בחיפושה אחר דרך לשנות את מצבה, היא עוזרת גם לשאר דיירי הבית להבין מהו הדבר שתוקע אותם בעולם אליו הם כבר לא שייכים, ומה עליהם לעשות כדי להשתחרר ממנו.

עוד על הספר > |

מסרגות הפלא של סבתא

לרכישה > |

עותק מודפס: 55 ש"ח

ספר אודיו דיגיטלי: 30 ש"ח

ספר ילדים על סבתא, שתי מסרגות ואיש אחד שחיפש חבר. ספר על חום אנושי, חברות והקשבה.

עוד על הספר > |

איזה יום

לרכישה > |

עותק מודפס: 55 ש"ח

ספר אודיו דיגיטלי: 30 ש"ח

 

ספר ילדים על ימים טובים, ימים פחות טובים

ועל הכוח של מילה אחת לשנות הרגשה, להציל ימים גרועים לעשות את ההבדל בין יום גרוע ליום... קצת פחות גרוע.

עוד על הספר > |

 

קצת עלי

אני עינת. נולדתי וגדלתי בגולן ואחרי שנות נדודים של שירות ולימודים חזרתי לשם עם משפחתי ואני מתגוררת בקצרין.

את ספר הילדים הראשון שלי, "מסרגות הפלא של סבתא", כתבתי כמעט בטעות בתקופת לימודי העיצוב שלי. הספר יצא כפרוייקט גמר בלימודי איור ולאחר שלוש שנים יצא לראשונה בהוצאת הקיבוץ המאוחד ומאוחר יותר שוב בהוצאה עצמית. בשנת 2010 הוא נבחר לספריית פיג'מה והגיע לביתם של 46,000 ילדים.

ספר הילדים השני, "איזה יום", יצא לאור בהוצאה עצמית בשנת 2016 עם איורים נהדרים של המאייר שמעון אנגל וזכה לביקורות משבחות.

ספר המבוגרים הראשון, "רוחות טובות", יצא ב-2018 גם הוא בהוצאה עצמית, לאחר ארבע שנים של התבשלות וחצי שנה של כתיבה אינטנסיבית.

מעבר לכתיבה, אני מעצבת גרפית ומאיירת, מלמדת עיצוב ומנהלת סטודיו קטן בשם "סטודיו געש".

בנוסף אני מתפעלת את הבלוג "צרות של מעצבים" ומעבירה הרצאות בנושא התנהלות עסקית-כלכלית לעוסקים במקצועות העיצוב.

תחום נוסף שקרוב ללבי הוא חקר והוראת השואה. מזה 15 שנה אני עוקבת אחר תופעת הכחשת השואה בארץ ובעולם ומעבירה הרצאות בנושא לקבוצות של נוער ומבוגרים בכל הארץ.

 

ההרצאות שלי

אני אוהבת לדבר ויש לי הרבה מה להגיד. אולי בגלל זה אני מרצה כבר 15 שנה כל נושאים שונים

איך לגשת לספרי ילדים

כשהבנתי שלשרבוטים שלי יש פוטנציאל להפוך לספר ילדים, החלטתי ללמוד את בנושא לעומק. הרצון לחקור את התחום הצטרף לאהבה הישנה שלי לספרי פיקצ'ר בוקס. השאלה שהניע אותי הייתה מהו ספר ילדים טוב? האם ישנה נוסחה או מתכון לספר ילדים שיתחבב על קוראיו, שישאיר עליהם את חותמו?

השאלה הזו הביאה אותי להרבה מחקרים ומאמרים אך בעיקר להתבוננות על ספרי ילדים אהובים יותר ופחות. את מסקנותיי מהלימוד וההתבוננות האלו (שממשיכים עד היום) אני חולקת עם כותבים, גננות והורים שמעוניינים להבין טוב יותר את הדינמיקה של ספרי הילדים

מפגשי סופר לילדים

איך ספר נולד? מהם השלבים שספר עובר מרגע שנובט רעיון ועד שהספר עומד על המדף? מה זאת עריכה ומה זאת הגהה ואיך נראה בית דפוס?

על כל השאלות האלו אני עונה במפגשי הסופר שאני עורכת עם ילדים. אל המפגשים האלו אני מגיעה עם קלסר הסקיצות שלי, עם גיליונות מהדפוס ועם לוח גרפי של מאיירים.

המפגשים מתאימים לילדים בגילאי בית ספר יסודי.

לכל הרוחות - על רוחות רפאים בספרות

לרוחות רפאים יש ייצוג נרחב בספרות הכללית והן זוכות להתייחסות בתרבויות שונות. הפרשנויות הן רבות ומגוונות אך ישנם גם מוטיבים חוזרים ועקביים.

מהן רוחות רפאים? מה המקור שלהן? כיצד מתייחסים אליהן בספרות ולמה, לכל הרוחות, בחרתי לכתוב עליהן ספר שלם?
ההרצאה מתאימה לנוער ולמבוגרים

על הכחשה והשכחה

זה לא קשור לספרים שלי אבל זה נושא קרוב ללבי וחשוב לי לדבר עליו.

הכחשת השואה היא תופעה רווחת ורבת היביטים יותר מכי שאנו משערים. 

התפישה הרווחת היא שהשואה פשוט איננה ניתנת להכחשה אולם, עד כמה שזה נשמע מקומם ומפתיע, בדיקה מקרוב מגלה שלא רק שניתן להכחיש את השואה, אלא שהרבה יותר קל להכחיש אותה מאשר להוכיח את התרחשותה.

עיון בתופעת הכשת השואה, חושף שאלות הנוגעות לאופן בו אנו מתייחסים למידע, לחוסר הסינון שאנו מפעילים מול מקורות "ברי סמכא" ולהיעדר ביקורת שיפוטית מול מידע שזורם אלינו כל הזמן. התמודדות עם הכחשת שואה היא קודם כל התמודדות עם עידן של הצפת מידע.
ההרצאה מתאימה לנוער ולמבוגרים ומומלצת במיוחד לעוסקים בתחומי חינוך והובלה.

מוזמנים לבדוק מתי ההרצאה הבאה שלי >>>

 

כתבו עלי

מתוך סקירות הספרים של שרה רחמיאל

איזה ספר קריפי. וכמה שהוא כזה, הוא גם מושך ומסקרן, הקורא נשאב לעלילה המוזרה והמפחידה, הדמויות שבו מציבות לעיתים מראה מול פניו, הטקסטים שנונים, עצובים, מעוררים מחשבה.
העלילה נוגעת בקו שעובר בין החיים למתים, העולם הזה, העולם הבא, גורלות שנקבעים מראש מול החלטות גורליות, פחד ורצון להשביע רצונות של אחרים מול האמת הפנימית שלך....

מתוך בלוג הספרות של שניר פלג

ספר מרתק ושונה של עינת שמשוני שזהו ספרה הראשון למבוגרים, עינת היא כותבת נהדרת לילדים והפוסטים שלה ברשתות החברתיות שנונים ומעניינים והיא לא אכזבה גם הפעם כי כשאדם יודע לכתוב זה בא לידי ביטוי בכל תחום.
זהו ספר מיסטי מאוד, שעוסק בחיפוש אחר הקיום ואחר המהות שלנו והדרך שלנו, העיסוק ברוחות לסופרת דתיה זה משהו לא שגרתי כי היהדות לא עסקת ברוחות...

מתוך "הפנקס" - כתב עת מקוון לתרבות וספרות ילדים

זהו ספרה השני של שמשוני, שרואה אור שבע שנים לאחר "מסרגות הפלא של סבתא", שאותו גם איירה. בדומה לספר הראשון, היפה, גם ב"איזה יום" בולטת הנימה העוטפת והעדינה של המספרת, המגוללת את הסיפור באהדה לדמויות – חמלה נעימה כלפי מר בוים, שעובר עליו "יום נורא", ושמחה עם הילד יויו...

מתוך המדור של מאירה גולדברג-ברנע, אתר mako

​אם אתם מכירים  אנשים שנוהגים להתהלך עם פרצוף ממורמר ומדוכא, לדעתי הספר יוכל לגרום להם לחייך למרות שהם מבוגרים. 

מתוך ביקורת של יותם שווימר, אתר nrg

תרומה נוספת לערכו האינדיבידואלי של הספר, הינה המוזיקליות שבו. חריזתה של א. שמשוני מניבה מצלול נעים המדמה את האווירה הרווחת בסיפור. הטקסט מתנגן ויוצר תחושה קלילה ונעימה. הבעיה והפתרון מוצגים כשווים מבחינת ייצוגם בבית, ובכך מוצג המקרה כאפיזודה משעשעת....
 

מתוך אתר "סימניה"

קסמו של הספר טמון בטקסטים הפשוטים, המתחרזים והכל כך לא מתחכמים שבו, כמו גם באיורים הנפלאים המלווים את הטקסט. ובעצם- מדובר בשילוב של השניים, שניהם מפרי עטה ומכחולה של שמשוני.....
 

 

שם *

דוא"ל *

טלפון *

כתובת למשלוח

arrow&v

מה שרציתי להגיד זה: