top of page
  • עינת א. שמשוני

היזהרו משושנה


הפוסט הזה מבקש להזהיר את הציבור מפני התנהלות סדרתית לכאורה של חברה שלא נציין את שמה, רק נזכיר שיש לה סוללת עורכי דין שלא כדאי להסתבך איתם.

החברה המדוברת מספקת תמונות לרכישה. יש הרבה חברות כאלו, כך שאין לכם אפשרות לדעת באמת למי אני מתכוונת. כדי להקל על קריאת הפוסט, נקרא לה בשם הבדוי "שושנה" (ואין שום משמעות לכך ש"שושנה" מתחיל באות ש'. זה צירוף מקרים מקרי בהחלט).

לפני מספר שבועות רציתי לרכוש תמונה מסוימת שמצאתי רק אצל שושנה. שושנה לא מאפשרת לקנות תמונה בודדת אלא רק חבילות. היות ואין לי צורך בהרבה תמונות, בחרתי את החבילה הזולה ביותר שהציעה לי הורדה של עשר תמונות במהלך חודש אחד בעלות של חמישים דולר.

במהלך רכישת החבילה לא הצלחתי למצוא איפה באתר אני מסמנת את האפשרות שלא לחדש את המנוי באופן אוטומטי בסוף החודש, אז התקשרתי למוקד התמיכה של שושנה.

מי שענתה לי במוקד התמיכה הייתה בחורה הודית נחמדה ביותר עם מבטא הודי בלתי מובן ביותר, מה שהביא לכך שנאלצתי לבקש ממנה מספר פעמים לחזור על דבריה ולהסביר לי איפה ניתן להגדיר מנוי בלתי מתחדש. בסופו של דבר מצאתי בעזרתה את תיבת הסימון הסוררת שלא הופיעה בכלל בעמוד הרכישה אלא בדף אחר שצריך להיכנס אליו במיוחד.

סבבה. שילמתי, הורדתי, המשכתי לדרכי. אלא שכעבור חודשיים אני מגלה שחויבתי על ידי שושנה בחמישים דולר נוספים. נכנסתי מהר לאתר של שושנה וגילתי הודעה בחשבון שלי שנותרו לי עוד שלושה ימים בלבד להוריד את התמונות של אותו חודש.

מיד שלחתי מייל נזעם לשושנה וציינתי שהמנוי שרכשתי היה לחודש אחד בלבד ואיך זה שהם מחייבים אותי על חודש נוסף?

שושנה ענתה שהמנוי שלי מוגדר ככזה שמתחדש אוטומטי לאורך כל השנה, כלומר – צפויים לי עוד עשרה חיובים כאלו.

אמרתי לעצמי "יכול להיות שלא סימנתי את שדרש סימון? יכול להיות שלא הבנתי נכון את נציגת השירות?" אז הלכתי לבדוק. נכנסתי שוב לחשבון שלי ואחרי חיפושים מתישים מצאתי את העמוד הסורר עם הגדרות המנוי. נחשו מה? הגדרת החידוש האוטומטי הייתה כבויה.

מה זה אומר? זה אומר ששושנה משקרת כדי לגבות מאנשים כסף במרמה.

עשיתי צילום מסך של החשבון שלי ושלחתי אותו לשושנה יחד עם הקלטה של השיחה שלי עם ההודית, שלמרבה המזל נערכה דרך אפליקציה ולכן הייתה מוקלטת. הבהרתי שאני דורשת החזר מלא של מה שהם גבו ושאוי ואבוי להם אם הם ימשיכו לגבות ממני. אני אולי נראית לכם בחורה עדינה אבל אפילו שושנה הבינה שלא כדאי להסתבך איתי.

הכסף חזר והגביה פסקה.

ולמה אני מספרת לכם את כל הסאגה הזו? כי לאחרונה שמעתי מעוד ועוד מעצבים שהם עברו חוויה דומה. חלקם אפילו לא חיפשו את פקודת ביטול החידוש כי לא עלה על דעתם שאם הם רוכשים מנוי לחודש בודד, הוא יתחדש מעצמו. חלקם חיפשו את הפקודה ולא מצאו אותה. חלקם גילו שחייבו אותם על חידוש אוטומטי רק כעבור שלושה או ארבעה חודשים ורובם המכריע לא קיבלו את הכסף שלהם בחזרה.

שושנה היא לא חברה שולית וזניחה. שושנה היא מלכת הכיתה, היא הילדה הכי מקובלת בשכבה, היא זאת שכולם חברים שלה כי אחרת אתה לא בעניינים וממש כמו כל מלכות הכיתה, היא מנצלת את הכוח שלה בשביל להיות הבריון השכונתי. זאת לא מעידה חד פעמית, זה לא מקרה נסלח של חוסר הבנה. זה דפוס והוא מסריח.

החלטתם לרכוש מנוי משושנה? שימו לב לאותיות הקטנות, דאגו לתעד הכל, עקבו בתשומת לב אחר החיובים שלכם ולא תוותרו אם חייבו אתכם שלא כדין.

והכל כמובן לכאורה, עורך דין יקר.

377 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page